День вишиванки 17.05.2018

   Щороку у третій четвер травня відзначається Всесвітній день Вишиванки. Цьогоріч це свято припало на 17 травня.
   Вперше відзначити День вишиванки запропонувала студентка Чернівецького університету, Леся Воронюк, надихнувшись прикладом свого друга, який у повсякденному житті постійно носив вишиту сорочку.
   Так, у 2006 році відбулося це скромне свято – частина студентів і викладачів університету прийшли до навчального закладу у вишиванках. З року в рік ця традиція поширювалася на все більшу територію. І ось масштаби цього свята досягли величезних розмірів – його святкують українці всього світу.
   В цей день вишиванку вдягають безліч людей на роботу, на навчання, на прогулянку.
   І, як сказала засновниця свята: „Вишиванка – це генетичний код нації”.
   Тож, сьогодні працівники департаменту агропромислового розвитку Київської обласної державної адміністрації на чолі з його директором, Сергієм Шупиком підтримали щорічну традицію українців всього світу і відсвяткували День вишиванки у своєму колективі, так би мовити, у родинному колі.
   Колективом були представлені вишиванки не тільки різних районів Київщини, а і різних регіонів України. Адже майстрині у різних місцевостях використовували і продовжують використовувати різну техніку вишивки, різні орнаменти.
   Під час тематичної наради, що відбулася під головуванням директора департаменту Сергія Шупика, було висвітлено історію виникнення Дня вишиванки, значення цього атрибуту для українців та кожен співробітник розповів про магічні орнаменти своїх вишиванок і місце їх виготовлення. Кожен регіон України неповторний у своєму виконанні цього рукотворного виробу.