Звіт департаменту агропромислового розвитку Київської обласної державної адміністрації за І квартал 2018 року

1. Реалізація державної політики підтримки агропромислового комплексу Київської області.
1.1. Надано інформаційну допомогу сільгосппідприємствам області щодо участі у програмах державної фінансової підтримки:
- протягом лютого-березня проведено 14 кущових нарад у районах області, у яких прийняли участь близько трьохсот сільгосппідприємств;
- інформацію надано на 8 он-лайн нарадах з управліннями (відділами, секторами) АПР райдержадміністрацій;
- інформацію розміщено у 4 номерах газети Київської облдержадміністрації «Час Київщини».

1.2. Питання участі у програмах державної фінансової підтримки розглянуте на:
- нараді підприємств, які займаються птахівництвом (15.02.2018, облдержадміністрація), прийняло участь 30 чоловік;
- нараді щодо розвитку вітчизняного машинобудування (15.03.2018,
м. Б.Церква) , прийняло участь 68 чоловік;
- нараді з керівниками сільгосппідприємств (21.03.2018, м.Яготин), прийняло участь 43 чоловіки.

1.3. Схвалено склад обласної конкурсної комісії з визначення суб’єктів господарювання агропромислового комплексу для отримання часткової компенсації відсоткової ставки за залученими у національній валюті банківськими кредитами (розпорядження).

2. Розробка та реалізація обласних програм підтримки агропромислового комплексу та інших інноваційно-інвестиційних проектів

2.1 Розроблено та передано на розгляд Київської обласної ради Комплексну програму «Розвиток сільського господарства та сільських територій Київської області на 2018-2019 роки».

3. Поточна діяльність з забезпечення ефективного функціонування агропромислового комплексу

3.1. Діяльність з забезпечення роботи агропромислового комплексу відповідно до наданих департаменту повноважень:
- проведено моніторинг щодо залучення кредитних коштів суб’єктами господарювання агропромислового комплексу на 2018 р;
- від 1 суб’єкта господарювання розглянуто 2 заявки та надано 2 статуси суб’єкта племінної справи у тваринництві.

3.2. Інформаційно-просвітницька діяльність з актуальних питань в АПК області:

• Впровадження аграрних розписок:
- у січні прийнято участь у організації відкриття проекту «Аграрні розписки в Україні» в Київській області;
- у лютому-березні організовано 14 кущових нарад у районах області з впровадження аграрних розписок, у яких прийняли участь близько трьохсот сільгосппідприємств.
В результаті проведеної роботи суб’єктами господарювання АПК області укладено 6 аграрних розписок на суму 22,9 млн гривень.

• Питання розвитку тваринництва:
- проведено нараду-обговорення стану та перспектив розвитку птахівництва (15.02.2018, облдержадміністрація) ), прийняло участь 30 чоловік;
- проведено нараду-обговорення сучасного стану та умов реалізації молока та молочних продуктів (21.03.2018, м.Яготин), прийняло участь 43 чоловіки.

• Поточні актуальні питання:
- проведено 8 щотижневих он-лайн нарад з управліннями (відділами, секторами) АПР райдержадміністрацій.

3.3. Підготовка планів розвитку та іншої документації, пов’язаної з АПК області, надання роз’яснень та консультацій за запитами:
• надано звіти про виконання трьох бюджетних програм місцевого бюджету (щодо програм, фінансування яких передбачалося у 2017 році: «Програми у галузі лісового господарства і мисливства», «Інша діяльність у сфері охорони навколишнього природного середовища», «Заходи з проведення лабораторно-діагностичних, лікувально-профілактичних робіт, утримання ветеринарних лікарень та ветеринарних лабораторій») – департаменту фінансів облдержадміністрації;
• надано реєстр змін до мережі розпорядників і одержувачів коштів обласного бюджету Київської області на 2018 рік – департаменту фінансів облдержадміністрації, головного управління державної казначейської служби України в Київській області;
• подано Антимонопольному комітету України:
- повідомлення щодо програм державної допомоги, які існували на дату набрання чинності Законом України «Про державну допомогу»;
- повідомлення щодо нової державної допомоги, надання якої передбачається відповідно до проекту Комплексної програми «Розвиток сільського господарства та сільських територій Київської області на 2018-2019 роки», схваленої проектом розпорядження голови Київської обласної державної адміністрації від 16.03.2018 № 148.
• Подано до Мінагрополітики:
- звернення щодо погашення бюджетної кредиторської заборгованості, що виникла перед сільгосппідприємствами за програмами державної фінансової підтримки у минулих роках.
- звернення щодо необхідності прискорення розробки нормативно-правових актів відповідно до порядків використання коштів, передбачених у державному бюджеті на підтримку агропромислового комплексу.
- річний звіт за 2017 рік щодо використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів.
- зведений план розвитку агропромислового комплексу на 2018 рік (виробнича програма).
• Надано консультації щодо розрахунків відшкодування збитків по збуднику африканської чуми свиней в селі Микуличі Бородянського району – відділу агропромислового розвитку Бородянського району.
• Розглянуто 23 звернень громадян.
• Підготовлено 638 листи до підприємств, установ та організацій.

4. Налагодження взаємодії та співпраці департаменту з органами державного управління всіх рівнів, громадськими організаціями, які сприяють розвитку АПР, підприємствами агробізнесу та іншими учасниками аграрного ринку.

• Проведено наради з представниками ПАТ «Кредобанк», ПАТ «Укргазбанк», та ПАТ «Державний ощадний банк України», ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» щодо фінансового забезпечення сільгосптоваровиробників.
• Здійснено робочу поїздку на завод з виробництва сільськогосподарської техніки Sampo Rosenlew (Фінляндія) з метою ознайомлення із реалізацією спільного українсько-фінського проекту по складанню зернозбиральних комбайнів.

5. Організація виставок, ярмарків.
Проведено 5 сільськогосподарських ярмарок.

7. Інша поточна діяльність не аграрного напрямку.
7.1. Організовано та проведено акцію «Аграрії Київщини-дітям» в рамках якої дітьми відвідано новорічні та різдвяні вистави у київському Палаці Спорту. Кількість учасників – 97 чоловік.

8. Надання інформації щодо стану АПК області та висвітлення діяльності департаменту АПР на офіційному сайті, сторінці КОДА в Fаcebook, у друкованих ЗМІ, радіо-та телепередачах.
• Розміщено 145 інформаційних матеріалів на сайті департаменту АПР та на сторінці КОДА в Fаcebook.