Через недотримання сівозміни 60% земель в Україні заражені вірусами

Вірусологи-науковці б’ють на сполох. Останні дослідження показали, що через відміну сівозміни до 60% земель заражені вірусами цукрового буряку, пшениці, кукурудзи та соняшнику.
Про проблему з недотриманням сівозміни та вплив таких наслідків на якість українських ґрунтів у спецпроекті «Земля на межі. Вчені НААН — про 4 проблеми якості ґрунтів» на AgroPolit.com розповів Анатолій Бойко, представник наукової школи вірусології НААН України.
«Нині існує необхідність запровадити вірусологічну карту та негайно почати заходи, які заборонять висаджувати на виснажених землях рослини, котрі там росли багато років поспіль, і почати лікування ґрунтів», — пояснює він.
Негативні результати отримали і спостереження вчених щодо насичення ґрунтів мінеральними поживними елементами. За останні 15 років наповнення ними землі на території України знизилося до дефіцитного рівня.
«Сьогодні насиченість ґрунтів мінеральними елементами складає у різних місцевостях від 80 до 130 кг/га. Тоді як для забезпечення бездефіцитного балансу необхідно вийти на рівень 150 кг/га. А для продуктивності, яка дозволяє збирати урожай 80 млн тонн зерна, насиченість мінеральними елементами має бути понад 190 кг/га», — розповідає Святослав Балюк, директор «Інституту ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського».
За таких темпів український агросектор чекають великі неприємності. За словами дослідника ґрунтів Дмитра Штибляка, якщо ми не звернемо увагу на якість наших земель і не почнемо негайно про них дбати, то за 25 років на місці ґрунтів може бути пустеля.