Поради садоводам на жовтень місяць

   Жовтень місяць – чудова нагода для посадки плодових дерев та кущових ягідних культур.
   В отриманні урожаю плодових культур важливе місце, поряд з грамотним вибором сорту, займає догляд та підготовка грунту в саду круглий рік. Чудово зарекомендував агротехнічний спосіб мульчування, яким іноді невиправдано нехтують садівники. В декільких словах: мульчування в саду — це укриття приштамбових кругів рослинними рештками для збереження вологи в грунті. Замульчуйте ряди та міжряддя торфом, компостом та іншим.
   Такий захист має наступні переваги:
-не дає бур’янам проростати, а саме вони складають конкуренцію плодовому дереву, відбираючи воду та поживні речовини;
- перегниваючи, мульча забезпечує рослину органічними поживними речовинами;
- забезпечує сприятливі умови для розвитку корисної фауни (маються на увазі різні види черв’яків, які в процесі своєї життєдіяльності покращують структуру грунту, підвищують його родючість);
- шар мульчі забезпечує належний доступ повітря до коренів;
- взимку мульча захищає від промерзання грунту.
   Досить непоганим мульчувальним матеріалом є поліетиленова плівка, особливо ефективна при вирощуванні суниці садової. За її використання, ясна річ, зростає собівартість вирощеної продукції, але підвищенням врожайності та якості ягід значно перевищуються затрати. Такий мульчувальний матеріал захищає грунт від проростання бур’янів, ягоди менше гниють, не забруднюються.
   І не лишнім буде підготовка рослини до зими – пригніть пагони малини, обріжте та накрийте виноградну лозу, обв’яжіть штамби дерев.